מעל 30 שנות ניסיון בייעוץ ארגוני, הדרכה ויעוץ עסקי

האם לפנות ליעוץ עסקי

נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ בכל עת!

תוכן עניינים

הערך המוסף שתקבל מפנייה לייעוץ עסקי

 

המאמר נועד למתלבטים האם לפנות לייעוץ עסקי והוא מציג את התועלות שיכול מנהל עסק להפיק מפנייה לייעוץ עסקי.

במהלך עבודתו של העסק עולות לא פעם שאלות כמו: “האם כדאי לפנות לייעוץ עסקי” או “האם ייעוץ עסקי יוכל לעזור לנו”, “האם הייעוץ עסקי יעזור במציאת פתרון לבעיה” וכד’. לא פעם אני נשאל ע”י בעלי עסקים שאלות מסוג זה כאשר אליהן מתלוות הצהרות כמו: “אני מכיר את העסק שלי הכי טוב, מה יכול ייעוץ עסקי להוסיף לי” או “מה יועץ עסקי יודע על העסק לי שאני לא יודע” וכד’.

 

במאמר להלן אצביע על מספר נקודות שיוכלו להבהיר את התרומה והערך המוסף שבייעוץ עסקי ועבודה עם יועץ עסקי.

 

נקודת מבט – בעל העסק המתלבט בנושא כלשהו (כגון התרחבות לתחום עסקי חדש תכנון שיווקי לעסק וכד’) נמצא “שבוי” בקונספציה העצמית שלו. הוא נמצא ב”תוך הקופסה” וקשה לו לצאת ממנה ונראה לו שבדק הכול ושקל א כל השיקולים והאפשרויות. ייעוץ עסקי יוכל לפתוח את בעל העסק לנקודות מבט חדשות, לאפשרויות שעליהן לא חשב או פסל ללא בדיקה, לתת נקודות מבט חדשות וכד’. יעוץ עסקי מקצועי יוכל בעצם לסייע לו לצאת מהקופסה בעת חשיבה לגבי נושא עסקי שנדון.

קבלת החלטות – לא פעם מעורבים בתהליכי החשיבה וקבלת ההחלטות של בעל העסק נושאים רגשיים, לחצים שונים או שיקולים לא עסקיים שקשה לו להתנתק מהם ולעיתים קרובות הוא בכלל לא ער לקיומם ולמידת השפעתם. בתהליך ייעוץ עסקי מקצועי יכול יועץ עסקי לסייע לבעל העסק לבצע חשיבה וניתוח מקצועיים תוך זיהוי ונטרול שיקולים אלה ולאפשר קבלת החלטות עניינית.

ניסיון וידע – במהלכו של ייעוץ עסקי מביא אתו היועץ העסקי ניסיון וידע מצטברים שנרכשו במהלך שנות עבודתו מול עסקים שונים. כידוע כל אחד חושב שהבעיה שלו היא ייחודית. במקרים רבים יועץ עסקי וותיק נתקל כבר בנושא, בעיה או שאלה דומה בעבר. בעסקים כמו בחיים “אין חדש תחת השמש”. היועץ העסקי מביא עמו את הידע והניסיון של אחרים שעסקו באותו נושא. בתהליך ייעוץ עסקי הערך המוסף של הידע והניסיון הנצברים הוא רב. הם מאפשרים השלמת פערי ידע לבעל העסק, למידה מפתרונות דומים, מונעים ממנו “להתגלח על הזקן של עצמו”, מונעים עשיית טעויות קריטיות של מנהלים הנמצאים בסיטואציה מסוימת וכד’. ניסיון זה לא היה עומד לרשותו אילו לא היה פונה לייעוץ עסקי.

כלים ניהוליים מקצועיים- במקרים רבים לבעל עסק השקוע בעבודת היום וב “הבאת הפרנסה” אין זמן (ולפעמים גם חשק) ללמוד ולהתעדכן בנושאים ניהוליים ועסקיים וכמובן אינו חשוף לידע וכלים חדשים בנושאים אלה. בזמן ייעוץ עסקי יכול יועץ עסקי מיומן להביא לבעל העסק ידע בנושאים עסקיים, לחשוף אותו לאפשריות חדשות הקיימות בשוק, ולתת (ולאמן ולתרגל במידת הצורך) כלים ניהוליים שונים שהוא לא מכיר ושיכולים לסייע לו בניהול העסק. הרבה פעמים ללא השקעת זמן מרובה ואף ללא השקעה כספית.

זמן איכות לניהול וחשיבה – לא פעם קרה שבשיחת משוב, בסיום תהליך ייעוץ עסקי שמעתי מבעל העסק את המשפט הבא “בזכות זה שפניתי לייעוץ עסקי היה לי זמן לחשוב”. כלומר, תהליך ייעוץ עסקי שנמשך לאורך זמן מסוים “מחייב” את בעל העסק לפנות זמן לישיבה עם היועץ, דבר שלא היה קורה בלי ייעוץ עסקי. תמיד יש למנהל העסק “סיבה” לכך שאין זמן לניהול ולחשיבה ותכנון (יש דברים “דחופים ובוערים”, עסקה שנכנסה, תקלה, עייפות וכד’). הזמן היחיד שהיה לבעל העסק לעצור מהפעילות השוטפת, לחשוב ולעסוק בנושאים ניהוליים או עסקיים חשובים (כמו: פיתוח העסק, ביצוע שינוי כלשהו בעסק, מציאת פתרון לבעיה שמטרידה זמן רב וכד’) היה הזמן שבו ישב עם אותו יועץ עסקי. פנייה לייעוץ עסקי משפיעה על שינוי סדרי עדיפויות והקדשת זמן איכות לניהול העסק. אחת ממטרות הייעוץ היא שהקדשת הזמן לניהול וחשיבה תוטמע בעבודת בעל העסק ותהפוך לכלי ניהול קבוע גם לאחר סיומו של הייעוץ עסקי.

מידע נוסף

סוד ההצלחה העסקית שלך

מתחיל כאן

Call Now Button