מעל 30 שנות ניסיון בייעוץ ארגוני, הדרכה ויעוץ עסקי

קורס מכירות לצוותי מכירות בחברות וארגונים

נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ בכל עת!

קורס מכירות לצוותי מכירות בחברות וארגונים

תוכן עניינים

קורס מכירות וסדנאות לאנשי מכירות בחברות ארגונים ועסקים

פרוט תכניות הלימוד להדרכת צוותי מכירה

קורס המכירות והסדנאות מיועדים לארגונים חברות ועסקים המעוניינים בהדרכת מכירות ואימון צוות המכירות שלהם לשיפור הביצועים.
הלימוד יכול להתקיים במתכונת של סדנת מכירות ממוקדת לתרגול כלים ושיפור המיומנויות והתוצאות של צוות המכירות או קורס מכירות מקיף העוסק במכלול היבטי עבודת איש המכירות ותפקידו כגון: ניהול עצמי תכנון עבודה עמידה ביעדים וכד’ (פרטים יסוכמו עם הארגון).

אוכלוסיית יעד
הקורסים והסדנאות מיועדים להדרכת עובדים בתחום המכירות בעסק/ ארגון ובהם: מוכרים בחנויות / בתצוגה, מוכרים לשוק הקמעונאי והמוסדי (BTB), יועצים, אנשי מכירות שטח /סוכנים/ אנשי מכירות מדלת לדלת וכן קורס להדרכת עובדים מתחילים בכניסה לתפקיד.

קורסי המכירה והסדנאות מתקיימים בארגונים בכל רחבי הארץ ובמועדים שיתואמו עם הארגון

נושאי לימוד בקורס מכירות ובסדנאות:

תהליך המכירה:

 • שלבי ומרכיבי המכירה המנצחת
 • כללי פעולה והתנהגות מקצועית במכירה
 • תכונות איש המכירות ועבודתו כיועץ – נכון ולא נכון


מיומנויות  מכירה:

 • פנייה ללקוח ופתיחת שיחה: מה וכיצד
 • זיהוי ואיתור צרכי לקוחות – כיצד עושים זאת
 • טכניקות להצגת המוצר, התאמה ללקוח ושכנוע
 • אימון בטיפול בהתנגדויות
 • מיומנויות בטיפול בטיפוסי לקוחות שונים
 • תרגול ולימוד שיטות בניהול מו”מ עם הלקוח
 • תקשורת בלתי מילולית ושפת הגוף בעבודת איש המכירות
 • מתן ערך מוסף ללקוח – כיצד
 • תקשורת מוכרת- מיומנויות בתקשורת בין אישית ויצירת כימיה עם הלקוח
 • שימור לקוחות ויצירת לקוח חוזר- איך עושים את זה
 • מתן השרות כמנוף שיווקי

מטרת הלימוד בקורס מכירות:

מטרת הלימודים בסדנאות ובקורסי המכירות המיועדים לצוותי מכירות (בחברות וארגונים) היא ללמוד ולתרגל כלים ומיומנויות להצלחה בעבודת איש המכירות:

 • לימוד שיטות מכירה מתקדמות
 • לימודי מכירות ותרגול טכניקות מכירה לשיפור היכולות של איש המכירות
 • לימוד ותרגול מיומנויות  לניהול מוצלח של מו”מ וסגירת עסקאות
 • אימון מכירות במצבי אמת בעבודה לשיפור התוצאות של אנשי המכירות והגעה ליעדים

 

לימוד מכירות מעשי ויישומי:

בקורסים ובסדנאות לצוותי מכירה מושם דגש על הדרכת מכירות מעשית של העובדים. לימודי המכירות הם יישומיים והמשתתפים מתרגלים בהם את מכירת המוצרים או השירותים שלהם תוך התייחסות לקהל היעד שלהם מאפייניו ההתנגדויות העולות במכירה ועוד.
לשם כך מתבצעת לפני הדרכת המכירות פגישת הכנה להכרת החברה מוצריה, קהל היעד מאפייני העבודה ועוד.
במהלך הלימודים מוקרנים סרטים מקצועיים ונעשה שימוש בטלוויזיה במעגל סגור לתרגול והדרכת מכירות.

קורס מכירות שטח

הדרכת מכירות שטח מתבצעת במסגרת קורס ייעודי המותאם לאנשי מכירות שטח היוצאים למכירה בבית הלקוח (סוכנים, אנשי מכירות מדלת לדלת – DTD ועוד).
למכירה בשטח ישנם אפיונים ייחודיים ולאיש מכירות שטח נדרשות מיומנויות ויכולות התמודדות עם המצבים הייחודיים למכירה זו. לדוגמה לפעמים הזמן העומד לרשות איש המכירות הוא קצר, הלקוח מרגיש פחות מחויב כי איש המכירות הוא שקבע את הפגישה, או שההגעה ללקוח הייתה ב”נחיתה”  ללא תיאום וכד’. במכירה בשטח חשוב לדעת ממה להימנע, כיצד לפתוח שיחה ובאיזה אופן צריך איש המכירות להציג את עצמו ואת המוצר/ שירות ולדעת איך להתמודד במצבים בהם לא ניתן להציג / להדגים את המוצר / שירות ועוד. ללימוד האפיונים ותרגול המיומנויות הספציפיות יש השפעה על סיכויי הצלחת המכירה.

בהתאם לכך בקורס אנשי מכירות שטח מתרגלים אנשי המכירות מצבי מכירה בשטח, דרכים לכניסה והצגת המוצר, טיפול  בהתנגדויות הרלוונטיות למצבי שטח, התמודדות במצבי מכירה תחת לחץ ועוד. כמו כן כוללת הדרכת מכירות בתחום זה כלים לניהול עצמי, תכנון עבודה וזמן, הכנה לפגישה, מעקב לקוחות עמידה ביעדים ועוד.

בנוסף אפשר לשלב בהדרכה גם אימון מכירות שטח. המאמן מלווה את איש המכירות בהגעתו ללקוח, צופה, נותן לו משוב ומתרגל אותו בזמן אמת. האימון מחזק את הנלמד בקורס ומסייע בהטמעת המיומנויות. (פרוט נוסף בפסקה הבאה) 

 

אימון מכירות אישי לאנשי מכירות

בהתאם לנדרש אנו מקיימים אימון מכירות אישי לאנשי המכירות וליווי צוותים. המאמן מלווה את איש המכירות בעבודתו במכירות שטח או בתצוגה/ חנות, צופה, נותן משוב, מלמד ונותן טיפים לשיפור מקצועיותו. האימון ממחיש את הדברים במציאות ומהווה כלי למידה בעל יתרונות משמעותיים ביחס לקורס מכירות המתבצע בכיתה. באימון עוסקים בלימוד ושיפור של נושאים ספציפיים לאיש  המכירות בהסתמך על פעולותיו בשטח והוא יכול ללמוד מהמשוב לשפר דברים לתקן טעויות וכד’. 

אימון מכירות אישי יכול להתבצע במשולב עם סדנא, קורס  או כפעולת הדרכה נפרדת לעובדי המכירות.

קורס מכירות: "תרופת פלא" לשיפור המכירות בעסק? [ לחצו כאן ]

אחד הדברים החשובים לכל ארגון עסקי המספק שירותים או מוצרים הוא המכירות. באופן טבעי ירידה במכירות או אי עמידה ביעדים מדליקים נורה אדומה אצל מנהל המכירות ואחד הדברים העולים בראשו במצבים אלה הוא הדרכה שתביא לשיפור בתוצאות.

קורס מכירות – "זבנג וגמרנו"? [ לחצו כאן ]

ארגונים וחברות משקיעים רבות בהדרכת אנשי המכירות שלהם במסגרת סדנאות קורסים ואימוני מכירות ובלא מעט מקרים לאחר בצוע ההדרכה עולה הספק לגבי כדאיות ההשקעה שבוצעה. זאת מכיוון שהם לא רואים שינוי גדול בתוצאות ויש ביקורת לגבי מידת הטמעת הנלמד ויישומו. השאלה העולה מכך היא מדוע זה קורה ומה ניתן לעשות לגב כך? בנושא זה עוסק המאמר שלפנינו.

סדנאות מכירה ממוקדות

בהתאם לצרכים ניתן לקיים סדנאות מכירה קצרות להדרכת אנשי המכירות. מטרת הסדנאות היא התמקדות בנושא מוגדר או מיומנות ספציפית מעבודתם (ולא במכלול הנושאים כפי שנעשה בקורס מכירות מקיף).

דוגמאות לנושאי לימוד בסדנאות מכירה:

 • סדנת מכירות לטיפול בהתנגדויות
 • סדנת ניהול משא ומתן אפקטיבי
 • אימון מכירות בנושא תקשורת מנצחת
 • סדנת מכירות לעובדים בנושא מיומנויות שכנוע
 • אימון מכירות בנושא תשאול אפקטיבי
 • סדנא לאנשי מכירות – שימור לקוחות כיצד?
 • סדנאות מכירה להעשרה וריענון לצוותי מכירה
 • אימון אנשי מכירות בנושא גבייה אפקטיבית
 • סדנת מכירות שטח (מכירות שטח למתקדמים ולמתחילים)
 • סדנת מכירות בנושא פרזנטציה מקצועית והצגת המוצר
 • סדנת מכירות ושירות- שירות מוכר
 • סדנת מכירות בנושא סגירת עסקאות
 • אימון מכירות לעסקים

הדרכת מכירות לעסקים קטנים

 • בעסקים קטנים ובינוניים מספר העובדים הוא לא גדול ובמקרים רבים מרביתם באים במהלך היום יום במגע עם הלקוח. לעסקים אלה אנו מקיימים סדנא ייעודית לשיפור התוצאות העסקיות והיא מיועדת להדרכת העובדים בעסק.
 •  בהדרכה ישתתפו כלל העובדים הבאים במגע עם הלקוחות ויש להם השפעה על חווית הלקוח וכמובן גם על המכירות ועל מכירות חוזרות. מדובר בסדנת מכירות לעובדים העוסקת במיומנויות מכירה ו/או שילוב של נושאי המכירה ושירות (או שירות מוכר).
 • סדנאות מכירה אלה נתפרות לכל עסק על פי צרכיו ואופי השירות או המוצר שהוא מוכר והקשר של העובדים עם הלקוחות ומותאמות לצוותי עובדים ממגוון תחומים (כגון הזמנות שירות לקוחות, אספקה וכד’).
  כמובן במידת הצורך אנו גם מלווים את העסקים ומבצעים אימון מכירות לעסקים וליווי צוותי המכירה לימודי מכירות לצוותי מכירות, סדנאות ייעודיות או  קורס מכירות מעמיק.

קורס מכירות אונליין 

 קורס מכירות אונליין מתקיים באינטרנט (“זום”) והא מיועד לצוותי עובדים העוסקים במכירה ומעוניינים בהדרכה ברשת במקום מפגשים בכיתה עקב אילוצים שונים. 

יתרונו הגדול הוא בכך שניתן לקיים אותו לאנשים הנמצאים במרחקים זה מזה, פרושים גיאוגרפית או קשה להם להיפגש מסיבות שונות. הוא גם חוסך את כל הנושאים הלוגיסטיים של מקום כיבוד וכד’.

הקורס מתבצע במסגרת קבוצות קטנות וכולל לימוד ושיפור יכולות המכירה. במהלך הקורס נלמדים התכנים הקלאסיים של המכירות שמצוינות למעלה תוך תרגול המשתתפים בכל הקשור למיומנויות מכירה ניהול מו”מ טיפול בהתנגדויות וכו’.

הקורס מתקיים  לקבוצות או לצוותים קטנים כדי לאפשר תרגול מרבי והתנסות אישית של כלל המשתתפים. 

במקרה צורך אנו מבצעים גם לימוד היברידי המשלב קורס אונליין עם מפגשים בכיתה.

קורס מכירות: "תרופת פלא" לשיפור המכירות בעסק? [ לחצו כאן ]

אחד הדברים החשובים לכל ארגון עסקי המספק שירותים או מוצרים הוא המכירות. באופן טבעי ירידה במכירות או אי עמידה ביעדים מדליקים נורה אדומה אצל מנהל המכירות ואחד הדברים העולים בראשו במצבים אלה הוא הדרכה או קורס מכירות שיביאו לשיפור בתוצאות.

קורס מכירות – "זבנג וגמרנו"? [ לחצו כאן ]

ארגוני מכירות משקיעים רבות בהדרכת אנשי המכירות שלהם במסגרת סדנת מכירות, קורס מכירות מקיף או לימודים אחרים ובלא מעט מקרים לאחר בצוע ההדרכה עולה הספק לגבי כדאיות ההשקעה שבוצעה. זאת מכיוון שהם לא רואים שינוי גדול בתוצאות ויש ביקורת לגבי מידת הטמעת הנלמד ויישומו. השאלה העולה מכך היא מדוע זה קורה ומה ניתן לעשות לגב כך? בנושא זה עוסק המאמר שלפנינו.

מאמרים מקצועיים

הפתרונות שלנו

מידע נוסף

קורס לאנשי מכירות

לא מצליחים למכור מספיק? המשפט הזה מתסכל ומעמיד את פעילות העסק בסכנה. בין אם אתם בעלי העסק שמתמודדים עם פיחות במכירות, ובין אם אתם אנשי

לקריאה »

סדנת ניהול מכירות

צוות רז מזמין אתכם להגדיל את המכירות של העסק באמצעות סדנת ניהול מכירות! אנחנו מאמינים שאם אתם עוסקים במכירות ואתם מעוניינים להגדיל את מעגל ההכנסות

לקריאה »

הדרכת מנהלי מכירות

מתעניינים על הדרכת מנהלי מכירות? רוצים לתת לעובדים שלכם את הכלים המקצועיים עבור הגדלת היקף המכירות? זה צעד נכון וחכם עבור בעלי עסקים רבים. השקעה

לקריאה »

הדרכת מכירות

למכור זו אומנות. במיוחד אם מדובר בדור בו קיים שפע של מוצרים בכל תחום, והתחרות נוכחת כמעט בכל תחום אפשרי. איך אפשר להצליח למכור מוצרים

לקריאה »

הדרכת מכירות שטח

אמנם אחוזים ניכרים מהעסקאות מתבצעים באמצעים דיגיטליים בחנויות מקוונות. אך יחד עם זאת עדיין יש צורך גובר באנשי מכירות שטח. בין אם מדובר במכירות בחנויות

לקריאה »

קורס מכירות שטח

ההצלחה העסקית שלכם חשובה מאוד. לא פלא. הקמתם עסק והשקעתם בו משאבים רבים ואת מרבית הכוחות – ואתם מצפים לראות את הרווחים ואת ההצלחה של

לקריאה »

קורס מכירות

קורס מכירות – תכנים ושיטות קורס מכירות נועד לשפר את טקטיקות משא ומתן ומיומנויות המכירה של העובדים בארגון. במהלך הקורס לומדים להכיר לעומק את האלמנטים

לקריאה »

קורס מכירות למתקדמים

קורס מכירות הוא דרך טובה לעזור לתלמידים להצליח יותר בעתיד. הקורס כולל חומרי לימוד, תרגילים אינטראקטיביים ומשוב מאנשי מקצוע מנוסים. קורסי מכירות נהדרים לאנשים המעוניינים

לקריאה »

איך לבחור קורס מכירות

איך לבחור קורס מכירות רבים בקרב עסקים וארגונים שואלים את עצמם, איך לבחור קורס מכירות כך שהוא ייתן מענה לצרכים של הארגון. קורס המכירות נועד לשפר

לקריאה »

קורס מכירות מקצועי

מה לומדים במסגרת קורס מכירות מקצועי קורס מכירות מקצועי נועד לספק כלים ומיומנויות לאנשי מכירות, לשם שיפור עבודתם. בתחום של תורת המכירות, הצטבר ידע מקצועי

לקריאה »

קורס מכירות מומלץ

מה חשוב בקורס מכירות מומלץ בבחירת קורס מכירות מומלץ לאנשי מכירות, חשוב לוודא שמנחה הקורס הוא איש מקצוע ובעל ניסיון בהעברת תכניות הדרכה למגוון תפקידי

לקריאה »

סוד ההצלחה העסקית שלך

מתחיל כאן

Call Now Button